Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Firemen 04-03-08 21:28

 
 
Jeden procent dla strażakówZwiązek w swojej działalności zawsze kierował się szczytnymi ideami służenia społeczeństwu i niesienia pomocy poszkodowanym. Ma też ogromne zasługi w działalności patriotycznej i niepodległościowej. Obecnie Związek OSP RP kontynuuje piękne tradycje, współtworzy nowoczesne oblicze polskiego pożarnictwa i podejmuje nowe zadania ratownicze. Społeczeństwo docenia udział strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w gaszeniu pożarów, usuwaniu skutków powodzi i innych klęsk żywiołowych oraz udzielaniu pomocy ofiarom wypadków drogowych. Nie jest przypadkiem, że w badaniach opinii społecznej strażacka działalność zyskuje największe uznanie.Strażacy ochotnicy to ludzie wykonujący różne zawody, którzy strażacką służbę pełnią społecznie. Są lepiej przygotowani aniżeli ogół obywateli do niesienia pomocy poszkodowanym, dzięki czemu mogą jej udzielić zanim na miejscu zdarzenia pojawią się profesjonalni ratownicy. To ważne, ponieważ o pomyślnych efektach działań decyduje czas, w jakim zostały rozpoczęte. Aby nieść pomoc, strażacy ochotnicy muszą posiadać sprzęt niezbędny do gaszenia pożarów i prowadzenia działań ratowniczych oraz odzież i wyposażenie chroniące ich podczas akcji.Związek OSP RP udziela pomocy Ochotniczym Strażom Pożarnym w zakupach samochodów pożarniczych, sprzętu gaśniczego i do ratownictwa drogowego oraz innego wyposażenia. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej 14 września 2004 r. uzyskał status organizacji pożytku publicznego i został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Od 1 stycznia 2005 roku każdy uzyskujący przychody w roku 2004 może wesprzeć organizację pożytku publicznego, przekazując na jej rzecz 1 procent podatku obliczonego zgodnie z art. 27 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Apelujemy do wszystkich strażaków, działaczy, sympatyków OSP do członków ich rodzin i znajomych o udzielenie tej formy wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej w SuszuUzyskiwane środki finansowe będą przekazywane Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu z przeznaczeniem na sprzęt pożarniczy oraz na działalność zapewniającą poprawę ochrony przeciwpożarowej. 1% dla-OSP Susz,14-240 SUSZ, UL.ŚW. FLORIANA 11, WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIENumer KRS 0000116212
 
Ze Strażackim Pozdrowieniem Zarząd OSP w Suszu

Odpowiedz Cytuj
Firemen 06-06-08 0:37

 
Akcja oddawania krwi

Już 19 czerwca od godz.800 w szkole podstawowej w Suszu w ramach III edycji programu „Ognisty ratownik – Gorąca krew” zostanie przeprowadzona akcja oddawania krwi. Strażacy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Zbliżają się wakacje 2008 roku. W tym czasie zwiększa się natężenie ruchu na drogach, jest więcej wypadków i ofiar. Do ratowania życia ofiar wypadków potrzebna jest krew. Strażacy zapraszają wszystkich chętnych zdrowych i pełnoletnich mieszkańców Susza a także osoby zainteresowane do oddawania krwi. Honorowy dawca powinien spełniać kilka podstawowych warunków a więc: czuć się zdrowo, ważyć nie mniej niż 50 kilogramów, być osobą pełnoletnią i chcieć pomóc drugiemu
 
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
 lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
                                                                             Jan Paweł II

Odpowiedz Cytuj
Firemen 20-06-08 10:11

W dniu 19 czerwca 2008r została przeprowadzona akcja oddawania krwi. Poboru krwi dokonało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Iławie. W wyniku tej akcji krew oddało 14 strażaków i 18 mieszkańców Gminy i Miasta Susz w tym 4 kobiety. Za wasze poświęcenie ogromnie DZIĘKUJEMY!!!

Odpowiedz Cytuj
Firemen 15-08-08 18:52

13 września 2008 roku od godz.8:00 w Centrum Sportu i Rekreacji  Im. Jana Pawła II w Suszu. Zostanie przeprowadzona druga zbiórka krwi w tym roku. Strażacy zapraszają wszystkich chętnych zdrowych i pełnoletnich mieszkańców Susza a także osoby zainteresowane do oddania krwi.

Odpowiedz Cytuj
Firemen 20-02-09 21:49

Ilu jest członków w OSP Susz.Członków zwyczajnych-37Wspierających-12 Honorowych- 6

Odpowiedz Cytuj
Firemen 26-01-10 16:30

Oddaj 1% twojego podatku na OSP w Suszu.My w każdej akcji dajemy z siebie 100%.Z twojej strony wystarczy 1% będziemy wdzięczni. Z pieniędzy, które wpłyną na nasze konto zostanie zakupiony sprzęt, który da nam większą możliwość działania podczas akcji Ratowniczo-Gaśniczych.
 14-240 SUSZ UL. ŚW. FLORIANA 11. WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIENumer KRS   0000116212
 
Ze Strażackim Pozdrowieniem Zarząd OSP w Suszu

Odpowiedz Cytuj
Firemen 07-02-10 13:00

W sobotę 6 marca 2010r w Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu. Zostanie przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi zainicjowana przez suskich strażaków pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew". Strażacy zapraszają wszystkich chętnych do oddawania krwi. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat i nie więcej niż 65 (mężczyźni) lub 55 (kobiety), czujesz się zdrowo, ostatnio nie chorowałeś, a w ciągu ostatniego półrocza nie miałeś zabiegu chirurgicznego, nie robiłeś tatuażu. Potencjalni krwiodawcy muszą zabrać ze sobą DOWÓD OSOBISTY!
 
 

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://susz.istrefa.com

istrefa gmina Susz | istrefa powiat iławski | istrefa warmińsko-mazurskie | istrefa Polska

Susz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 14-240


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem